Wysoki kontrast - czarne tło
PL / EN

VI Europejski Kongres Samorządów w Mikołajkach z naszym udziałem

Na tegorocznym forum, którego tematem przewodnim było hasło „Europa po pandemii: Jak odbudować lokalną gospodarkę?”, o mapach potrzeb zdrowotnych mówiliśmy dwukrotnie.

W pierwszym dniu przeprowadziliśmy panel dyskusyjny “Mapa Potrzeb Zdrowotnych – narzędzie wspierające procesy decyzyjne w ochronie zdrowia w praktyce”. Z przedstawicielami różnych graczy systemu ochrony zdrowia rozmawialiśmy o tym jak zmieniała się mapa na przestrzeni ostatnich lat, w jaki sposób jest przez nich wykorzystywana, a także jaki wpływ na mapę i jej jakość mają uczestnicy systemu. W debacie udział wzięli:

  • Andrzej Zakrzewski – Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ;
  • Irena Kierzkowska – Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Olsztynie;
  • Agata Śmiglewska – Dyrektor Departamentu Analiz i Strategii Ministerstwa Zdrowia;
  • Grzegorz Juszczyk – Dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH-PIB.

W drugim dniu wydarzenia przeprowadziliśmy warsztat, na którym zaprezentowaliśmy w praktyce działanie i wykorzystanie aplikacji dostępnych na platformie Baza Analiz Systemowych i Wdrożeniowych. Wspólnie z uczestnikami szukaliśmy odpowiedzi na pytania pojawiające się przy podejmowaniu decyzji zarządczych w ochronie zdrowia.

VI Europejski Kongres Samorządów odbył się w dniach 6-7 grudnia 2021 r. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.